گرمازدگی2- پیشگیری

هرکسی می تواند گرمازده شود؛ اگرچه که کودکان و سالمندان بیشتر در معرض خطر گرمازدگی هستند اما مبادا فکر کنید که چون مثلاً هیکل ورزشکاری دارید و یا قبلاً هم زیر آفتاب تابستان فوتبال بازی کرده و نمرده اید! شما از این خطر در امانید. آموزش تیرماه را به تشخیص و درمان گرمازدگی اختصاص دادیم و این ماه هم درمورد پیشگیری از گرمازدگی می نویسیم

**************************************

پیشنهاد اول- خروج غیرضروری از منزل ممنوع؛ یک سال است که می خواهید کارت ملی خود را عوض کنید؟ این چند هفته را هم صبر کنید! کاپشن مناسب برای زمستان ندارید؟ نگران نباشید، برای خرید دیر نمی شود!

پیشنهاد دوم- حضور در شهر فقط اول صبح یا عصر به بعد؛ کارتان ضروری است و حتما باید بزنید بیرون؟ برای ورزش و کارهای اداری اول صبح بهتر است پس سحرخیز شوید... دورهمی های دوستانه و گردشهای خانوادگی را هم به زمان عصر و شب موکول کنید.

پیشنهاد سوم- تردد در شهر با تجهیزات مناسب؛ لباس رنگ روشن بپوشید، لباسهای تیره خیلی بیشتر از آنکه فکر می کنید در جذب گرما موثرند- آب یا آب میوه خنک همراه خود داشته باشید و جرعه جرعه بنوشید اما از نوشیدنی های کافئین دار بپرهیزید- در انتخاب وسیله نقلیه بیشتر از فصول دیگر دست و دلبازی کنید و پیاده روی بی مورد نداشته باشید.

وبسایت واحد پزشکی مجتمع فرهنگی آموزشی پسرانه معلم

درباره ما:

واحدپزشکی مجتمع معلم علاوه بر خدمات درمانی رایگان ، به تشکیل پرونده سلامت، انجام معاینات غربالگری سالیانه و فعالیتهای آموزشی برای دانش آموزان و کارکنان می پردازد...

تماس با ما:

آدرس: سعادت آباد بلوار دریا روبروی پارک دلاوران مجتمع فرهنگی آموزشی پسرانه معلم متوسطه دوره دوم واحد پزشکی
تلفن: 88575955