پوسیدگی دندانها۲

پوسیدگی دندانها- قسمت دوم

ماه گذشته (دی ماه) در مورد محلهای شایع و علایم پوسیدگی دندان صحبت کردیم و اینک ادامه مطلب…

 

عوامل اصلی پوسیدگی دندان کدامند؟

۱- میکروب ها

۲- مواد قندی

۳- میزان مقاومت شخص و دندان نسبت به عوامل محیطی

۴- زمان

این چهار عامل همراه هم ایجاد پوسیدگی میکنند؛

وقتی مدتی دندان تمیز نشود. میکروب ها در روی دندان لایه ای را تشکیل می دهند که پلاک میکروبی نام دارد که یک لایه نرم، بی رنگ و غلیظ است و چنان بر سطح دندان می چسبد که به آسانی با آب شسته نمی شود. برای از بین بردن پلاک میکروبی باید با دقت و حوصله دندان را مسواک کرد.

میکروبهای موجود در پلاک از قند استفاده کرده و آن را به اسید تبدیل می کنند. اسید مینای دندان را حل کرده و پوسیدگی آغاز میشود. هرچه مواد قندی بیشتر مصرف شوند، تعداد دفعات مصرف آنها زیادتر شود، چسبنده تر باشند و از نوع قند ساکاروز (قند معمولی) باشند، پوسیدگی بیشتر ایجاد می کنند.

برای پوسیدگی دندان زمان هم لازم است؛ تحقیقات نشان داده است که بعد از رسیدن قند به میکروبهای پلاک ۲ تا ۵ دقیقه طول می کشد تا اسید ایجاد شود و در طی مدت ۱۰ دقیقه میزان اسید به حداکثر مقدار خود می رسد و پس از ۶۰-۲۰ دقیقه به تدریج به حال عادی برمی گردد. پس با هر بار خوردن، محیط پلاک اسیدی می شود و تا این محیط به حالت عادی برگردد، با خوردن مجدد دوباره اسیدی و به این ترتیب دندانها دچار پوسیدگی میشود.

مقاومت شخص ممکن است ارثی یا اکتسابی باشد. مثلاً وضعیت بزاق دهان- جنس، شکل، فرم و طرز قرار گیری دندانها، و … هم در میزان پوسیدگی تأثیر دارند، البته راههایی برای مقاوم کردن ساختمان دندان وجود دارد که یکی از این راهها، رساندن فلوراید به دندانها است.

پوسیدگی دندانها۲
Scroll to top